ВИДЕО, НОВОСТИ, ФРАНКФУРТ

Парастос код Крста на главном гробљу и остале активности – Франкфурт

Дана 11. новембра 2021. у 11 часова четврту годину за редом на исти датум, одржан је парастос на главном франкфуртском гробљу. На војном одјелу гробља налазе се плоче са именима 42 руска и српска војника – мученика, који су пострадали на овом подручју за вријеме Првог свјетског рата. Наша парохија у Франкфурту подигла је велелепни крст на овом мјесту, поводом стогодишњице од завршетка Првог свјетског рата или потписивања примирја – Дана побједе.

Крст је урађен од црвене стијене која је 47 година служила као часни престо у евангеличком храму, који је ЦО Франкфурт купила 11. децембра 2012. године. Крст је израдио магистар вајарства Г. Милан Ракочевић.

Ове године у нашем храму имали смо представу о Милунки Савић, уз пригодан програм и учествовање дјеце која похађају српски језик.

Посјета храму била је уз поштовање важећих правила.

Свештенство ЦО Франкфурт