БРЕМЕН, НОВОСТИ

Парохијска слава у Бремену

Парохијани храма Светог Георгија у Бремену, овогодишњу храмовну славу Ђурђиц, прославили су заједно са бројним гостима из Руске, Грузинске, Румунске и Грчке православне цркве и представницима нашег конзулата Републике Србије из Хамбурга.

На Литургији су са бременским протојерејем Сашом Момировићем и поред ђакона Грузинске цркве Илије Шлепегрела саслуживали и чтеци из Руске, Грчке и Грузинске праволсавне цркве. На горњој галерији је певао парохијски хор, мешовитог националног састава.

Украшена славска знамења припремили су кумови славе, породица Данијеле и Слободана Марковића са ћеркама Миом, Ланом, Александром и сином Давидом. Свечарска трпеза је била постављена у сали под истим кровом где је наша црква.

Програм свечане академије поводом славског сабрања, био је посвећен великом јубилеју 800. година аутокефалности Српске православне цркве, 630. година косовског боја, и 50. година постојања наше епархије.

Поред наведених јубилеја, који су тог дана обележени кроз извођење програма наших најмлађих, сећања су била и на нашег љубљеног Патријарха Павла.

Славље црквене славе су својим присуством увеличали, Лидија Ивановић, конзул из Генералног конзулата Републике Србије у Хамбургу, са супругом Борисом и сином Вуком, затим председник Српског културног центра Бремен, Борислав Марковић, као и бивши председник СКЦ Бремен, Зоран Бореновић, такође присутни су били и бивши председници Црквене општине, Стеван Станковић и др Блажо Гојнић.

На Светој Литургији причестио се велики број верника а највише деце.

Посебно изненађење је специјални дар грчких парохијана, разноврсне житарице са ликом Светог Георгија и званичним грбовима државе Србије и Српске православне цркве.