КЕЛН, НОВОСТИ

Парохијска слава у Келну

29. септембра 2024. године, у недјељу по Воздвижењу Часног Крста, у Келну је прослављена храмовна слава. Празничним евхаристијским сабрањем началствовао је протојереј-ставрофор Неђо Јањић уз саслужење пароха диселдорфског Александра Секулића и пароха келнских Младена Јањића и Зорана Илића.

Отац Зоран словом на „јеванђеље о следовању за Христом“, потрудио се првенствено да објасни шта су то непосредни Христови слушаоци неизоставно имали на уму приликом слушања ових јеванђелских ријечи и шта је људе, упркос буквалном разумијевању тих ријечи кроз вијекове инспирисало да „се одрекну себе и узевши крст свој крену за Исусом.“

На крају литургијског сабрања славска знамења благословио је отац Александар Секулић, а по отпусту отац Младен упутио је неколико ријечи захвалности свима. Захвалио се најприје гостима из сусједних нам парохија, а потом парохијанима који из године у годину својим трудом и све активнијим учешћем у свим аспектима парохијског живота помажу изградњу и напредовање парохије.

Лијеп дан је омогућио да се празновање уз трпезу љубави настави како у парохијским салама тако и у храмовној порти. Посебан труд у спремању славске трпезе љубави ове године дали су парохијани Драган и Драгана Лукић, а за следећу годину ову лијепу и одговорну обавезу преузели су Дејан и Данијела Радојевић.