NOVOSTI, HAMBURG

Patrijarh srpski Porfirije u poseti protestantskoj zajednici u Hamburgu

U petak, 21. juna 2024. godine, Njegova Svetost Patrijarh srpski g. Porfirije posetio je hram Svetog arhangela Mihaila, sedište Evangeličko-luteranske Crkve severne Nemačke u Hamburgu. Patrijarha Porfirija su dočekali pastor dr Aleksandar Reder, starešina Hrama, kao i biskup gđa Kirsten Fers.

U poseti su uzeli učešće i Njegovo Viskopreosveštenstvo arhiepiskop diseldorfsko-berlinski i Mitropolit nemački g. Grigorije, Njegovo Preosveštenstvo Episkop vašingtonsko-njujorški i istočnoamerički g. Irinej i Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski g. Jovan.

Pratnju Patrijarha Porfirija prilikom njegove posete Eparhiji diseldorfskoj i Nemačkoj čine: arhimandrit Nektarije (Đurić), glavni sekretar Svetog Arhijerejskog Sinoda; đakon Dragan Radić, vanredni profesor Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta u Beogradu; đakon Radomir Vrućinić, rektor Bogoslovije Svetog Save u Beogradu; ipođakon Vladimir Jelić, upravnik Patrijaršijskog dvora u Beogradu; i čtečevi Pavle Jovanović i Andrej Jelić.

Foto: TV Hram