ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, МИТРОПОЛИТ ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Педесетница у Хамбургу

Његова Светост Патријарх српски г. Порфирије служио је свету архијерејску Литургију на празник Силаска Светог Духа на апостоле – Духове, 23. јуна 2024. године, у храму Светог архангела Михаила у Хамбургу. Том приликом Патријарх српски Порфирије је извршио чин великог освећења Храма.

Његовој Светости саслуживали су: Његово Високопреосвештенство Архиепископ диселдорфско-берлински и Митрополит немачки г. Григорије, Његово Високопреосвештенство Архиепископ задарско-шибенички и Митрополит далматински г. Никодим; Преосвећена господа Епископи: вашингтонско-њујоршки и источноамерички Иринеј, пакрачки и славонски Јован, бихаћко-петровачки Сергије и хумски Јован, бројно свештенство и ђаконство, у молитвеном присуству верног народа.

У току Литургије протојереј Синиша Вујасиновић одликован је правом ношења напрсног крста.
Извор: ТВ Храм