NOVOSTI, OSNABRIK

Pedesetnica u Osnabriku

Na dan Pedesetnice, sa početkom u 10 sati, služena je Sveta Liturgija u hramu osnabričkom,  uz prisustvo velikog broja naših  parohijana. Nadležni paroh je, u  svome obraćanju, blagoslovio verni narod i između ostalog, naglasio potrebu međusobne sloge, ljubavi i pomaganja na putu spasenja, sa željom da, čineći dobra dela i mi osetimo radosno strujanje Duha Svetoga u nama i da to osećanje uvek iznova doživljavamo. Da, obogaćeni dobrim delima i ispunjeni verom i bratskom ljubavlju, ne gledamo u drugim ljudima ono što je zlo, nego da otkrijemo i zavolimo kod svakog čoveka ono što je dobro, te da se i sami radujemo tome dobru,  da bi i nama dobro bilo.

,,Da taj sveti božanski oganj, uvek ispunjava i zagreva naša srca dobrotom, ljubavlju i radošću i da poučeni primerom svetih apostola i prvih hrišćana opravdamo poverenje Božije, hrišćansko ime svoje, te da veru svetu sačuvamo i našem potomstvu što dostojnije predamo.“