НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Педесетница у Оснабрику

На дан Педесетнице, са почетком у 10 сати, служена је Света Литургија у храму оснабричком,  уз присуство великог броја наших  парохијана. Надлежни парох је, у  своме обраћању, благословио верни народ и између осталог, нагласио потребу међусобне слоге, љубави и помагања на путу спасења, са жељом да, чинећи добра дела и ми осетимо радосно струјање Духа Светога у нама и да то осећање увек изнова доживљавамо. Да, обогаћени добрим делима и испуњени вером и братском љубављу, не гледамо у другим људима оно што је зло, него да откријемо и заволимо код сваког човека оно што је добро, те да се и сами радујемо томе добру,  да би и нама добро било.

,,Да тај свети божански огањ, увек испуњава и загрева наша срца добротом, љубављу и радошћу и да поучени примером светих апостола и првих хришћана оправдамо поверење Божије, хришћанско име своје, те да веру свету сачувамо и нашем потомству што достојније предамо.“