НОВОСТИ, УЛМ

Педесетница у Улму

У недељу Свете Педесетнице, 25. маја/7. јуна 2020. године, протојереј Љубомир Зорица, парох улмски предводио је евхаристијско сабрање у улмском храму, посвећеном Светим бесребреницима и чудотворцима Козми и Дамјану уз молитвено учешће благочестивих хришћана.

У  пастирском обраћању свештеник је истакао да празнујемо један од великих Господњих празника у току године. Господ Христос, изливајући Духа Светога, крунисао је дело спасења света које је већ извршио. Кажемо на дан Његовог Вазнесења да је Он испунио цео Домострој спасења и зато се више у видљивом облику неће појављивати на земљи до Другог доласка. У Цркви практично нема прошлости која није и садашњост, и садашњости која није већ унапред предокушана будућност, и то вечна. Радујмо се у овај дан, трудимо се да и ми – својом скромном вером и животом по њој – будемо духоносци. Као што рекоше  Оци и Учитељи Цркве – ко нема Духа Светога није хришћанин. Духовност није читање књига и стицање знања интелектом. Духовност је када Дух Свети и у нама борави као што је боравио у светим апостолима на данашњи дан, када нас просвећује, освећује, преображава, обожује и овековечује, нагласио је отац Љубомир.