NOVOSTI, ULM

Pedesetnica u Ulmu

U nedelju Svete Pedesetnice, 25. maja/7. juna 2020. godine, protojerej Ljubomir Zorica, paroh ulmski predvodio je evharistijsko sabranje u ulmskom hramu, posvećenom Svetim besrebrenicima i čudotvorcima Kozmi i Damjanu uz molitveno učešće blagočestivih hrišćana.

U  pastirskom obraćanju sveštenik je istakao da praznujemo jedan od velikih Gospodnjih praznika u toku godine. Gospod Hristos, izlivajući Duha Svetoga, krunisao je delo spasenja sveta koje je već izvršio. Kažemo na dan Njegovog Vaznesenja da je On ispunio ceo Domostroj spasenja i zato se više u vidljivom obliku neće pojavljivati na zemlji do Drugog dolaska. U Crkvi praktično nema prošlosti koja nije i sadašnjost, i sadašnjosti koja nije već unapred predokušana budućnost, i to večna. Radujmo se u ovaj dan, trudimo se da i mi – svojom skromnom verom i životom po njoj – budemo duhonosci. Kao što rekoše  Oci i Učitelji Crkve – ko nema Duha Svetoga nije hrišćanin. Duhovnost nije čitanje knjiga i sticanje znanja intelektom. Duhovnost je kada Duh Sveti i u nama boravi kao što je boravio u svetim apostolima na današnji dan, kada nas prosvećuje, osvećuje, preobražava, obožuje i ovekovečuje, naglasio je otac Ljubomir.