BREMEN, NOVOSTI

Počela sa radom Srpska dopunska škola u Bremenu

U Bremenu je počela nastava za đake u Srpskoj dopunskoj školi. Prema dugogodišnjem običaju đaci i roditelji su se zajedno sa svojom profesorkom Milicom Stanković okupili u hramu Svetog Georgija gde je pročitana molitva za uspeh u učenju. Služio je protojerej Saša Momirović.

Sveštenik se posle službe obratio svim učenicima i poželeo im mnogo uspeha u tekućoj školskoj godini. Za sve prisutne pripremljeni su slatkiši i male Bogorodičine ikone.

Održan je i prvi roditeljski sastanak na kome se razgovaralo o kalendaru rada u narednoj školskoj godini, a istaknuta je i dobra saradnja škole, crkve i Srpskog kulturnog centra ,,Bremen“. Sastanku su prisustvovali i Borislav Marković, predsednik SKC ,,Bremen“ kao i dva člana uprave, Nebojša Dragonić i Slobodan Marković.

Prvi put su roditeljskom sastanku i molebanu prisustvovali svi članovi porodice Medaković; Danijel, Slavica, David i Helena, jer je David (7) postao đak Srpske dopunske škole.

Savet roditelja Srpske dopunske škole poziva sve zainteresovane da se uključe u nastavu i rad škole.