БРЕМЕН, НОВОСТИ

Почела са радом Српска допунска школa у Бремену

У Бремену је почела настава за ђаке у Српској допунској школи. Према дугогодишњем обичају ђаци и родитељи су се заједно са својом професорком Милицом Станковић окупили у храму Светог Георгија где је прочитана молитва за успех у учењу. Служио је протојереј Саша Момировић.

Свештеник се после службе обратио свим ученицима и пожелео им много успеха у текућој школској години. За све присутне припремљени су слаткиши и мале Богородичине иконе.

Одржан је и први родитељски састанак на коме се разговарало о календару рада у наредној школској години, а истакнута је и добра сарадња школе, цркве и Српског културног центра ,,Бремен“. Састанку су присуствовали и Борислав Марковић, председник СКЦ ,,Бремен“ као и два члана управе, Небојша Драгонић и Слободан Марковић.

Први пут су родитељском састанку и молебану присуствовали сви чланови породице Медаковић; Данијел, Славица, Давид и Хелена, јер је Давид (7) постао ђак Српске допунске школе.

Савет родитеља Српске допунске школе позива све заинтересоване да се укључе у наставу и рад школе.