МИНХЕН, НОВОСТИ

Почетак радова на обнови крипте храма Светог Јована Владимира у Минхену

У четвртак, 8. априла 2021, смо отпочели са радовима на обнови крипте храма Светог Јована Владимира. У првој фази обнове је предвиђена уградња савременог система вентилације, после чега ће се прећи на чишћење зидова од наслага чађи и дима. У последњој фази је предвиђено постављање новог пода са орнаментиком као и иконописање зидова целе крипте.

Erneuerungsarbeiten an der Krypte des Heiligen Johannes Vladimir in München

Am Donnerstag, dem 8. April 2021, haben die Erneuerungsarbeiten an der Krypte der Kirche des Heiligen Johannes Vladimir in München begonnen. In der ersten Arbeitsphase wird das moderne Lüftungssystem installiert. Nachdem die Wände von der Krypte gründlich gesäubert werden, ist eine Verzierung des Innenraums gemäß traditioneller byzantinischer Ikonenmalerei vorgesehen. Zudem wird ein neuer Boden mit Ornamenten verlegt.