MINHEN, NOVOSTI

Podkast Ökumene Café

Srpska pravoslavna Crkvena opština Minhen je nedavno pokrenula još jedan medijski projekat. U pitanju je podkast Ökumene Café. Ideja vodilja ovog projekta je stvaranje prostora za vođenje otvorenog dijaloga između članova različitih hrišćanskih i drugih religijskih zajednica o temama i pitanjima koja se tiču života i izazova sa kojima se suočava čovek savremenog doba. 

Posle pilot epizode u kojoj smo ugostili eminentnog evangeličkog teologa, prof. dr Guntera Venca (Gunther Wenz), snimili smo i prvu zvaničnu epizodu Ökumene Café-a. Ovog puta je gost bio gospodin Georgios Vlantis (Georgios Vlantis), generalni direktor Radne zajednice hrišćanskih crkava u Bavarskoj (ACK Bayern). Povod njegovog gostovanja je pedesetogodišnji jubilej od osnivanja Radne zajednica hrišćanskih crkava u Bavarskoj.

Obe epizode podkasta Ökumene Caféa možete da poslušate na zvaničnom jutjub kanalu Srpske pravoslavne Crkvene opštine Minhen: