DORTMUND, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Pokladno veče u Dortmundu

U subotu veče, 29. februara 2020. godine, u adaptiranom prostoru dortmundskog parohijskog doma, u organizaciji parohije dortmundske upriličeno je „Pokladno veče uz muziku i vino“. Gosti su imali priliku da konzumiraju brojne sireve i razne dodatke uz nekoliko izuzetnih vina pažljivo biranih za ovu priliku. Praznik za uši bili su repertoar i sama izvedba Ljiljane i Jelene Rakić uz pratnju pijaniste Ilije Rajkovića iz Požarevca. Neobičnu čast svima prisutnima učinila je posjeta Njegovog Preosveštenstva Vladike Grigorija koji je našao vremena da dođe i svojim prisustvom uveliča ovu svečanost. Pored pozdravnog slova oca Danila Dangubića i predsjednika CO Dejana Aleksića sve prisutne je veoma nadahnutom poukom pozdravio Preosvećeni Vladika.

Želja organizatora je da „Pokladno veče“ u ovom formatu bude tradicionalno organizovano pri dortmundskoj parohiji. 

Srećan i Bogom blagosloven početak Velikog posta.