ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Потоње предавање у прољетном циклусу – Дортмунд

У петак, 26. јуна 2020.г. у оквиру редовних предавања ,,Вјеронаука за одрасле” при парохији дортмундској, потоње предавање у овом циклусу одржаo je протојереј-ставрофор Данило Радмиловић парох диселдорфски и Архијерејски намјесник за Сјеверну Рајну Вестфалију.

Овим предавањем заокружена је тематика ,,Живота Цркве као Богочовјечанског организма“ у овом свијету који је везан за Небо, за стварност Будуће Реалности.

Почевши од уводног предавања ,,Педесетница“ (05.јуни 2020) одржаног од стране оца Данила Дангубића, у којм се осврнуо на конституисање Цркве Силаском Светога Духа на апостоле, преко библиског осврта у предавању ,,Дјела апостолска“ (12.јуни 2020) које је одржао отац Небојша Ракић, до предавања оца Зорана Илића којим се у теми ,,Крштење-рођење за вјечност“ (19.јуни 2020) осврнуо на ову свету тајну уласка Хришћана у крило заједнице, надахнуто слово оца Данила Радмиловића ,,Цару царево, Богу Божије“ у свјетлу историјско-правне позиције Цркве данас, својеврсни је завршни осврт на организам и организацију Цркве у овом кратком циклусу предавања.

Овом приликом прота се на један непосредан начин у дијалогу са присутнима осврнуо и на историјски пут Епархије диселдорфске која је стуб опстанка како нашег евхаристијског тако и национално-културног идентитета на овим просторима.

Захвални смо свима који узимају учешћа у нашем скромном труду заједничког поучавања и саборовања. Нарочита захвалност изражена је од стране наших вјерних оцима који су имали љубави и пажње и охрабрили нас својом посетом и проповијеђу.