ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Празнични дани у парохији дортмундској

У празничним данима у којима се наша Црква опомиње на велике догађаје из Христовог живота на земљи и Његов план нашег спасења, у парохији дортмунској нисмо вршили саборна света богослужења, али су вјерници имали прилику да посјете своју светињу, храм Светога апостола и јеванђелиста Луке.

У управи парохије поносни смо на дисциплину нашег народа приликом посјете храму и црквеној продавници у свим данима. На празнике Лазареву суботу, Цвијети, Велики петак, Велику суботу и на сам празник Васкрсења Христовог храм је био отворен за све вјернике уз одговорно придржавање свих прописа.

Људи су у свим периодима дана долазили у посјету храму, нису се пуно задржавали ни у храму ни у порти и необично су благодарни што су имали прилику да уђу у цркву, помоле се Господу, прислуже свијеће, поклоне се плаштаници, благослове васкршња јаја и купе оно што им је неопходно за обављање кућних обичаја.

Приликом редовне контроле локалне полиције, на дан Васкрсења Господњег у пријеподневним часовима, установљено је да није прекршен ниједан позитивни пропис везан за здравствену безбедност што парохијској заједници дортмунској чини изузетно задовољство.

Благословен Празник над празницима свима који се у Господу надају у опште Васкрсење из мртвих.