ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Празник Духова – Дортмунд

Педесети дан по Васкрсењу излила се обилата благодат Светог Духа на ученике Христове утврђујући Цркву као заједницу ученика Његових, заједницу коју ,,ни врата пакла неће надвладати“.

Силазак Светога Духа на aпостоле, или како народ овај празник од давнина назива Тројичиндан, је врхунац и круна свих празника. То је празник који обједињује сва Христова дјела на земљи. Духом Светим који од Оца исходи Христос је присутан као Глава Тијела Његовог које ми вјерни образујемо.

Прослављајући овај чудесни празник, у недјељу 20. јуна 2021. године, парохијска заједница дортмундска сабрала се око Чаше Спасења на Божанственој Литургији служеној у порти храма Светог апостола Луке. Светом Литургијом началствовао је парох дортмундски протојереј Данило Дангубић уз саслужење бројних вјерних из Дортмунда и околине.