DORTMUND, NOVOSTI

Praznik Duhova – Dortmund

Pedeseti dan po Vaskrsenju izlila se obilata blagodat Svetog Duha na učenike Hristove utvrđujući Crkvu kao zajednicu učenika Njegovih, zajednicu koju ,,ni vrata pakla neće nadvladati“.
 
Silazak Svetoga Duha na apostole, ili kako narod ovaj praznik od davnina naziva Trojičindan, je vrhunac i kruna svih praznika. To je praznik koji objedinjuje sva Hristova djela na zemlji. Duhom Svetim koji od Oca ishodi Hristos je prisutan kao Glava Tijela Njegovog koje mi vjerni obrazujemo.
 
Proslavljajući ovaj čudesni praznik, u nedjelju 20. juna 2021. godine, parohijska zajednica dortmundska sabrala se oko Čaše Spasenja na Božanstvenoj Liturgiji služenoj u porti hrama Svetog apostola Luke. Svetom Liturgijom načalstvovao je paroh dortmundski protojerej Danilo Dangubić uz sasluženje brojnih vjernih iz Dortmunda i okoline.