НОВОСТИ, ХАМБУРГ

Празник Педесетнице у Хамбургу

Празник Педесетнице свечано је прослављен у храму Св. архангела Михаила у Хамбургу. Светом Литургијом началствовао је протонамесник Алекса Милинковоћ уз саслужење протојереја Синише Вујсиновића и јереја Милутина Марића. Умилно појање парохијског хора употпунило је данашњу радосну и празничну атмосферу. Свештеници су произносили јектеније на српском, црквенословенском, грчком и немачком језику, сведочећи тако речима Апостола Павла, да међу нама нема више ни Јеврејина, ни Грка, нема више роба ни слободњака, нема више мушког рода ни женског, јер сте сви ви једно у Христу Исусу (Гал 3,28).

После Св. Литургије мноштво народа остало је у сали и порти радујући се и славећи Господа за обилне дарове којима нас дарива.

Братство светоархангелског храма