VIKARNI EPISKOP JOVAN, DISELDORF, NOVOSTI

Praznik Rođenja Hristovog – Diseldorf

Na praznik rođenja Hristovog Svetu arhijerejsku Liturgiju u ponoć služio je Njegovo Preosveštenstvo vikarni Episkop humski g. Jovan uz sasluženje sveštenstva diseldorfskog hrama i vernog naroda parohije.

 

Odeljak praznične besede Vladike Jovana u prilogu vesti:

U ime Oca i Sina i Svetoga Duha. Danas, kao što znate, slavimo praznik Hristovog rođenja. Čuli smo kako nas Sveti apostol Pavle poučava da je Bog poslao Duha Svetoga u naša srca koji zahvaljujući Hristvom ovaploćenju čini da i mi možemo da kažemo Bog i Ocu Oče i da Mu se obraćamo molitvom Gospodnjom. Hristovim ovaploćenjem i mi smo postali sanaslednici i postali smo usinovljeni od strane Boga i Oca Hristovim posredstvom. Sveti apostol kaže da mi više nismo u odnosu na Boga kao robovi i sluge nego smo u odnosu na Njega postali sinovi, zahvaljujući Hristu koji je izvoleo da postane po svemu jednak nama osim po grehu.