ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДИСЕЛДОРФ, НОВОСТИ

Празник Рођења Христовог – Диселдорф

На празник рођења Христовог Свету архијерејску Литургију у поноћ служио је Његово Преосвештенство викарни Епископ хумски г. Јован уз саслужење свештенства диселдорфског храма и верног народа парохије.

Одељак празничне беседе Владике Јована у прилогу вести:

У име Оца и Сина и Светога Духа. Данас, као што знате, славимо празник Христовог рођења. Чули смо како нас Свети апостол Павле поучава да је Бог послао Духа Светога у наша срца који захваљујући Хриством оваплоћењу чини да и ми можемо да кажемо Бог и Оцу Оче и да Му се обраћамо молитвом Господњом. Христовим оваплоћењем и ми смо постали санаследници и постали смо усиновљени од стране Бога и Оца Христовим посредством. Свети апостол каже да ми више нисмо у односу на Бога као робови и слуге него смо у односу на Њега постали синови, захваљујући Христу који је изволеo да постане по свему једнак нама осим по греху.