DORTMUND, NOVOSTI

Praznik Rođenja Hristovog u Parohiji dortmundskoj

Praznik Rođenja Hristovog ove godine u Dortmundu je proslavljen toržestveno. U toku Božićnog posta u hramu Svetog apostola Luke služene su nedjeljne i praznične Liturgije a u novoformiranoj zimskoj kapeli Svetog Petra Cetinjskog služene su Svete Liturgije subotom dok je petkom uveče služen Akatist Presvetoj Bogorodici. Sam praznik bogoslužbeno je proslavljen Liturgijama na Badnji dan i Božić.

Ove godine je služeno Večernje na Badnji dan sa početkom u 17.00 časova, a Božićna Liturgija sa početkom u 9.00 časova a vjernici su mogli da se pričeste Svetim Darovima sve do podneva. Veoma veliki broj vjernih se sabrao u parohijskoj porti na Badnje veče a na Svetoj Liturgiji brojni vjerni pristupili su Svetoj Čaši.

Mnogi parohijani i članovi UOCO uzeli su učešća u organizaciji i proslavi ovog velikog praznika.

Uprava Parohije je blagodarna Bogu i zahvalna narodu za disciplinovanost a ponosna na činjenicu da je sve proteklo u radosti i u najboljem redu.

Bogosluženjima je načalstvovao paroh dortmundski protojerej Danilo Dangubić.