ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Празник Рођења Христовог у Парохији дортмундској

Празник Рођења Христовог ове године у Дортмунду је прослављен торжествено. У току Божићног поста у храму Светог апостола Луке служене су недјељне и празничне Литургије а у новоформираној зимској капели Светог Петра Цетињског служене су Свете Литургије суботом док је петком увече служен Акатист Пресветој Богородици. Сам празник богослужбено је прослављен Литургијама на Бадњи дан и Божић.

Ове године је служено Вечерње на Бадњи дан са почетком у 17.00 часова, а Божићна Литургија са почетком у 9.00 часова а вјерници су могли да се причесте Светим Даровима све до поднева. Веома велики број вјерних се сабрао у парохијској порти на Бадње вече а на Светој Литургији бројни вјерни приступили су Светој Чаши.

Многи парохијани и чланови УОЦО узели су учешћа у организацији и прослави овог великог празника.

Управа Парохије је благодарна Богу и захвална народу за дисциплинованост а поносна на чињеницу да је све протекло у радости и у најбољем реду.

Богослужењима је началствовао парох дортмундски протојереј Данило Дангубић.