AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, KABINET EPISKOPA, NOVOSTI

Praznik rođenja Sv. Jovana Krstitelja i rukopoloženja u Dubrovniku

U treću nedelju po Duhovima, kad naša crkva proslavlja praznik rođenja Sv. Jovana Krstitelja, proroka i preteče Gospodnjeg, u hramu Sv. Blagovještenja u Dubrovniku služena je Sv. Arhijerejska Liturgija.

Liturgijom je načalstvovao episkop ZHiP Dimitrije, uz sasluženje episkopa dizeldorfsko njemačkog Grigorija, sveštenstva eparhije i brojnog naroda, koji su se sabrali oko prestola Božijeg da zajedno zablagodare Gospodu i prinesu Svete darove.

U toku Liturgije u čin sveštenika rukopoložen je dubrovački đakon Miroslav Bošković, koji će svoju svešteničku službu nastaviti u Dubrovniku, a u čin đakona rukopoložen je Nenad Živković, koji će biti na službi u Njemačkoj eparhiji SPC.

Nakon pročitanog Jevanđelja sabranom narodu besjedom se obratio Vladika Grigorije. Besjedu prenosimo u cijelosti.