VIKARNI EPISKOP JOVAN, NOVOSTI, ŠTUTGART

Praznik Rođenja Svetog Jovana Krstitelja u Štutgartu

U subotu, 6. jula 2024. godine, u navečerje praznika Rođenja Svetog Jovana Krstitelja služeno je večernje bogosluženje u hramu Sabora Srba Svetitelja u Štutgartu.
Večernjim bogosluženjem načalstvovao je protojerej Stanko Rakić uz sasluženje protojereja Milenka Bakmaza. Bogosluženju je prisustvovao Episkop humski g. Jovan, vikar Mitropolita nemačkog g. Grigorija.

Nakon večernjeg bogosluženja, episkop Jovan je održao predavanje na temu „Božija blagodat, pokajanje i bogopoznanje”.

U nedelju, 7. jula 2024. godine, na dan praznika Rođenja svetog Jovana Preteče na svetoj arhijerejskoj Liturgiji u hramu Sabora Srba svetitelja u Štutgartu načalstvovao je Njegovo Preosveštenstvo Episkop humski g. Jovan, vikar Mitropolita nemačkog gospodina Grigorija. Sasluživali su protojerej-stavrofor Borisav Simić, protojerej Stanko Rakić, protojerej Dragoslav Ćorković, protojerej Aleksandar Bjelić iz Eparhije pakračko-slavonske i đakon Bojan Jarić.
Nakon pročitanog jevanđelskog odeljka, episkop Jovan se obratio prisutnima.