Некатегоризовано

Празник Светих мученика Пребиловачких и Доњохерцеговачких у Пребиловцима

У петак 6. августа, на празник Светих мученика Пребиловачких и Доњохерцеговачких, у храму Христовог Васкрсења у Пребиловцима, Светом архијерејском литургијом предстојао је Епископ диселдорфски и све њемачке Григорије уз саслужење домаћина Епископа захумско – херцеговачког и приморског Димитрија и свештенства.

Послије прочитаног јеванђељског одјељка празничном бесједом обратио се Епископ Григорије.

Након заамвоне молитве освећени су славски дарови које је благословио Епископ бихаћко – петровачки и рмањски Сергије, а пригодном бесједом су се обратили Епископ Димитрије и јереј чапљински Марко Гојачић.

Након отпуста приређено је послужење и трпеза љубави у Пребиловачком дому, а домаћини овогодишње славе била је породица Екмечић.

Извор: Епархија ЗХиП