МИТРОПОЛИТ ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Празник Светог Василија прослављен у острошкој светињи

Светом архијерејском Литургијом, резањем славског колача и трепезом љубави, уз молитвено учешће више хиљада вјерника, прослављен је празник Светог Василија под острошким гредама, у Томину недјељу, 12 маја 2024. љета Господњег.

Његово вископреосвештенство Митрополит црногорско-приморски Г. Јоаникије началствовао је празничном Литургијом, а саслуживали су му високопреосвећена господа епископи: Григорије, дизелдорфски и све Њемачке; Теодосије, рашко-призренски и косовско-метохијски; Иринеј, источно-амерички; Максим, западно-амерички; Кирило, буеносајрески и јужно-централно-амерички; Методије, будимљанско – никшићки и Јован, умировљени.

Саслуживали су архимандрити игумани: острошки Сергије, трескавички Варнава, ораховачки Павле, као и бројно свештенство и свештеномонаштво, уз богоугодно појање богослова Призренске богословије.

Током Литургије у чин свештенођакона произведен је досадашњи ипођакон Лазар Супић, а миропомазан је његов син Никола.

Поздрављајући сабране радосним поздравом Христос Воскресе, послије читања Јеванђеља бесједио је Владика Григорије:

Бесједа Епископа Григорија у манастиру Острог на празник Светог Василија

више на: http://manastirostrog.com/blog/2024/05/12/praznik-svetog-vasilija-proslavljen-u-ostroskoj-svetinji/15314/?jezik=cir