KARLSRUE, NOVOSTI

Praznik Svetoga Save u Karlsrueu

U nedelju 26.01.2020. u parohiji karlsrueškoj proslavljen je Sv. Sava. Kao i prethodnih godina na Sv. Liturgiji prisustvovao je veliki broj djece, koji su zajedno sa roditeljima došli da proslave školsku slavu. U produžetku Liturgije obavljen je slavski obred. Domaćin ovogodišnje slave bio je g. Igor Ilić sa svojom porodicom iz Knitlingena a upriličen je i prigodan program u slavu i čast Sv. Save, koji su pripremli učenici dopunske škole na srpskom jeziku, sa učiteljicom Slavicom Stupar. Program je otvoren svetosavskom himnom a poslije su se redali, svima poznati, stihovi pjesama o Sv. Savi. Za svoj trud i rad sva djeca su nagrađena svetosavkim paketićima. Od nedelje, hram krasi i kivot u kome će se čuvati riza Sv. Petke koju je naša parohija dobila u septembru 2019. g. iz grada Jašija, blagoslovom mitropolita Teofana. Kivot je darivala dr Ljilja Todorović iz Karlsruea za zdravlje svoje porodice.