КАРЛСРУЕ, НОВОСТИ

Празник Светога Саве у Карлсруеу

У недељу 26.01.2020. у парохији карлсруешкој прослављен је Св. Сава. Као и претходних година на Св. Литургији присуствовао је велики број дјеце, који су заједно са родитељима дошли да прославе школску славу. У продужетку Литургије обављен је славски обред. Домаћин овогодишње славе био је г. Игор Илић са својом породицом из Книтлингена а уприличен је и пригодан програм у славу и част Св. Саве, који су припремли ученици допунске школе на српском језику, са учитељицом Славицом Ступар. Програм је отворен светосавском химном а послије су се редали, свима познати, стихови пјесама о Св. Сави. За свој труд и рад сва дјеца су награђена светосавким пакетићима. Од недеље, храм краси и кивот у коме ће се чувати риза Св. Петке коју је наша парохија добила у септембру 2019. г. из града Јашија, благословом митрополита Теофана. Кивот је даривала др Љиља Тодоровић из Карлсруеа за здравље своје породице.