АУГЗБУРГ, НОВОСТИ

Празник Васкрсења у Аугзбургу

На празник Васкрсења Господњег у Аугзбургу је са почетком у 8 часова служено пасхално јутрење, а одмах у наставку и васкршња Литургија. Као и у већини осталих парохија ово је први велики празник од почетка пандемије, а да на снази нису никакве епидемиолошке мере. Захваљујући тој чињеници верни народ се већ од раног јутра, а посебно на почетку саме Литургије окупио у великом броју.

Васкрсна радост и јединственост васкршње службе била је осетна међу окупљеним верним народом, свакако и у погледу тога да је евхаристијско окупљање било могуће без икаквих ограничења.

Поздрављајући верни народ отац Ненад је по завршетку Литургије пожелео срећан и благословен празник Васкрсења те да Господ испуни наша срца радошћу васкрсења у све дане нашег живота.

презвитер Ненад Живковић, парох аугзбуршки