AUGZBURG, NOVOSTI

Praznik Vaskrsenja u Augzburgu

Na praznik Vaskrsenja Gospodnjeg u Augzburgu je sa početkom u 8 časova služeno pashalno jutrenje, a odmah u nastavku i vaskršnja Liturgija. Kao i u većini ostalih parohija ovo je prvi veliki praznik od početka pandemije, a da na snazi nisu nikakve epidemiološke mere. Zahvaljujući toj činjenici verni narod se već od ranog jutra, a posebno na početku same Liturgije okupio u velikom broju.
 
Vaskrsna radost i jedinstvenost vaskršnje službe bila je osetna među okupljenim vernim narodom, svakako i u pogledu toga da je evharistijsko okupljanje bilo moguće bez ikakvih ograničenja.
 
Pozdravljajući verni narod otac Nenad je po završetku Liturgije poželeo srećan i blagosloven praznik Vaskrsenja te da Gospod ispuni naša srca radošću vaskrsenja u sve dane našeg života.
 
prezviter Nenad Živković, paroh augzburški