DISELDORF, MITROPOLIT GRIGORIJE, NOVOSTI

Praznik Vaskrsenja u Diseldorfu

Na praznik Vaskrsenja Gospoda i Spasa našeg Isusa Hrista, Njegovo Preosveštenstvo Episkop Diseldorfa i Nemačke Gospodin Grigorije, služio je pashalno jutrenje i svetu liturgiju u ponoć u sabornom hramu Svetoga Save u Diseldorfu. Episkopu su sasluživali starešina hrama Svetog Save i arhijerejski namesnik za Severnu Rajnu –  Vestfaliju protojerej-stavrofor Danilo Radmilović, protojerej-stavrofor Danilo Dangubić, uskoro novi sveštenik Eparhije diseldorfske i nemačke i protođakon Aleksandar Sekulić. Pored dr Pavla Aničića, redovnog protopsalta sabornog hrama, pojanje na ovim, kao i prethodnim službama tokom Strasne sedmice, uzveličali su dragi gosti Nemanja Starovlah, profesor pojanja u bogosloviji Svetog Jovana Zlatoustog u Kragujevcu i dr Andrej Jeftić, docent Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu. Umesto besedom, Episkop se prisutnom narodu obratio čitanjem Vaskršeg slova Svetog Jovana Zlatoustog i poslanice Njegove Svetosti Patrijarha Irineja.