ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Празник Васкрсења у Диселдорфу

На празник Васкрсења Господа и Спаса нашег Исуса Христа, Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Господин Григорије, служио је пасхално јутрење и свету литургију у поноћ у саборном храму Светога Саве у Диселдорфу. Епископу су саслуживали старешина храма Светог Саве и архијерејски намесник за Северну Рајну –  Вестфалију протојереј-ставрофор Данило Радмиловић, протојереј-ставрофор Данило Дангубић, ускоро нови свештеник Епархије диселдорфске и немачке и протођакон Александар Секулић. Поред др Павла Аничића, редовног протопсалта саборног храма, појање на овим, као и претходним службама током Страсне седмице, узвеличали су драги гости Немања Старовлах, професор појања у богословији Светог Јована Златоустог у Крагујевцу и др Андреј Јефтић, доцент Православног богословског факултета Универзитета у Београду. Уместо беседом, Епископ се присутном народу обратио читањем Васкршег слова Светог Јована Златоустог и посланице Његове Светости Патријарха Иринеја.