ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, МИНХЕН, НОВОСТИ

Предавање на тему Идентитет цркве и идентитети хришћана – Минхен

У суботу, 17. фебруара 2024.год, је у библиотеци Црквене општине Минхен, уз присуство Епископа диселдорфског и немачког Г. Григорија, одржана јавна трибина на тему „Идентитет Цркве и идентитети хришћана“.

Учесници трибине су били: проф. др Раде Кисић, професор на Катедри за систематско богословље Православног богословског факултета у Београду, протојереј Илија Ромић, парох минхенски и јереј Ненад Живковић, парох аугзбуршки.

У краћим уводним излагањима гости су се дотакли најбитнијих тачака везаних за питање идентитета Цркве, кренувши од објашњавања значења најважнијих појмова везаних за ову тематику дотичући се при томе и постојећих изазова и проблема са којима се хришћани у потрази за сопственим идентитетом сусрећу.

У наставку трибине у разговор су се укључили и пристутни слушаоци.

На крају вечери се окупљенима обратио завршним словом Епископ Григорије.