EPISKOP GRIGORIJE, MINHEN, NOVOSTI

Predavanje na temu Identitet crkve i identiteti hrišćana – Minhen

U subotu, 17. februara 2024.god, je u biblioteci Crkvene opštine Minhen, uz prisustvo Episkopa diseldorfskog i nemačkog G. Grigorija, održana javna tribina na temu „Identitet Crkve i identiteti hrišćana“.
 
Učesnici tribine su bili: prof. dr Rade Kisić, profesor na Katedri za sistematsko bogoslovlje Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta u Beogradu, protojerej Ilija Romić, paroh minhenski i jerej Nenad Živković, paroh augzburški.
 
U kraćim uvodnim izlaganjima gosti su se dotakli najbitnijih tačaka vezanih za pitanje identiteta Crkve, krenuvši od objašnjavanja značenja najvažnijih pojmova vezanih za ovu tematiku dotičući se pri tome i postojećih izazova i problema sa kojima se hrišćani u potrazi za sopstvenim identitetom susreću.
 
U nastavku tribine u razgovor su se uključili i pristutni slušaoci. 
 
Na kraju večeri se okupljenima obratio završnim slovom Episkop Grigorije.