DORTMUND, NOVOSTI

Predavanje oca Nebojše Rakića u Dortmundu

U petak, 18. oktobra 2019. godine, u sali parohijskog doma u Dortmundu, u okviru ciklusa predavanja pod nazivom „Život Crkve“, o temi „Sveto Pismo u Životu Crkve“, govorio je dugogodišnji profesor kragujevačke bogoslovije i paroh diseldorfski protojerej Nebojša Rakić.

Na ovom, četvrtom u nizu predavanja (vjeronauke za odrasle), sabrani su imali priliku da se opomenu liturgijskog kao i drugih aspekta uloge Svetog Pisma u životima vjernih. Ukratko, prisutnima je na jedan veoma prihvatljiv način predstavljena istina da je Crkva, koja je Duhom Svetim formirala kanon Svetog Pisma, najbolji čuvar i tumač Riječi Božije.

Članovi zajednice dortmundske parohije zahvalni su ocu Nebojši za ovo izuzetno predavanje i raduju se svakoj novoj prilici da od njega čuju riječ pastirske pouke i utjehe.