ДОРТМУНД, НОВОСТИ

Предавање оца Зорана Илића у Дортмунду

У петак, 19. јуна 2020. године, у порти храма Светог апостола Луке у Дортмунду, у оквиру редовних духовних вечери под називом ,,Вјеронаука за одрасле“, парох вуперталски протојереј-ставрофор Зоран Илић одржао је предавање о теми ,,Крштење – рођење за вјечност“.

Присутни су имали прилику да узму учешћа у надахнутој бесједи оца Зорана и у многоме унаприједе своје знање на ову значајну тему.

Уз систематски историјски осврт на развој Свете тајне Крштења предавач је на један опитан начин представио значај литургијског општења чији се идентитет налази у будућој реалности Царства Небеског. ,,Наш литургијски живот јесте предокус вјечног живота који нам је обећао Отац Небески. Наш живот дакле, јесте Сам Христос у Кога се крштењем облачимо и по ријечима апостола Павла, не живимо више ми него Христос у нама“, нагласио је отац Зоран.

Након овог изузетног предавања усљедила су питања вјерних на која су добијали корисне одговоре.

Уз све похвале за надахнуто слово и сведочанство, парохијани дортмундске парохије захвални су проти Зорану за љубав и пажњу коју је показао одазвавши се на њихов љубазни позив.

Управа парохије дортмундске