AUGZBURG, AUDIO, NOVOSTI

Predavanje pod nazivom ,,Hrišćanski identitet kao izazov” – Druga nedelja Velikog posta u Augzburgu

U drugu nedelju Svete Četrdesetnice, u koju se vrši spomen Sv. Grigorija Palame, Arhiepiskopa solunskog, u Augzburgu je božanstvenom Liturgijom Svetog Vasilija Velikog načalstvovao paroh, prezviter Nenad Živković. Nakon čitanja Jevanđelja po Marku u kome se govori o isceljenju paralisanog čoveka koga su doneli Hristu i spustili kroz krov kuće u kojoj je On boravio, otac Nenad je održao besedu koju prenosimo u celosti.
 
Kao i u prvu nedelju posta, u evharistijskom sabranju učestvovao je povećan broj vernika koji su pristupili Svetoj Čaši, pričešćujući se Telom i Krvlju Hristovom na otpuštanje grehova i zajednicu Duha Svetoga.
 
Ove nedelje gost u okviru augzburških Razgovora o veri bio je prof. dr Rade Kisić sa Pravoslavnog bogoslovskog fakulteta Univerziteta u Beogradu koji je održao predavanje na temu ”Hrišćanski identitet kao izazov”. Prof. Kisić govorio je o različitim aspektima identiteta, o njegovoj promenljivosti i o tome na čemu hrišćanski identitet počiva.