МИНХЕН, НОВОСТИ

Предавање професора Даниела Бенге у библиотеци Црквеног центра у Минхен

У библиотеци нашег Црквеног центра је у четвртак, 1. фебруара 2024.год,  настављен циклус предавања ,,Kirche(n) im Dialog“. Гост-предавач је био проф. др Даниел Бенга, професор на Катедри за литургику, патрологију и историју ранохришћанске Цркве на Институту за православну теологију Лудвиг Максимилијан Универзитета у Минхену.
Отац Бенга је одржао предавање на тему ,,Искуство присуства Духа Светог у Божанственој Литургији“.

Објашњавајући  историјски развој поретка Свете Литургије и тумачећи дијелове литургијских молитава, уважени гост је истакао важност Божанствене Литургије по устројство Цркве истичући да је она средишњи догађај Цркве у којој се кроз стварно присуство Духа Светог свршава Тајна откровења Троједног Бога и спасења свијета.

Отац Данијел је после уводног предавања одговарао на питања пристуних слушалаца, међу којима је те вечери био Епископ хумски г. Јован  и свештеници Руске и Бугарске православне Цркве.