MINHEN, NOVOSTI

Predavanje profesora dr Guntera Venca u Minhenu

U petak 22. marta 2024.god. je u biblioteci Crkvenog centra Crkvene opštine Minhen uz blagoslov i prisustvo Njegovog Preosveštenstva Episkopa diseldorfskog i nemačkog G. Grigorija, nastavljen ciklus predavanja „Crkve u dijalogu“.
 
Ovoga puta je gost bio profesor dr Gunter Venc (Gunther Wenz), umirovljeni profesor i nekadašnji šef Katedre za sistematsko bogoslovlje Evangeličkog fakulteta Univerziteta u Minhenu koji je u svom predavanju predstavio osnove evangeličkog učenja o Crkvi. Profesor Venc je u nastavku večeri odgovarao na pitanja prisutnih slušalaca. Velika poseta, pokazano interesovanje za upoznavanjem jedne druge hrišćanske tradicije kao i pokazana želja za iskrenim i otvorenim razgovorom o sličnostima i razlikama su potvrdili važnost i neophodnost susreta ove vrste.
 
Sledeće predavanje je zakazano za četvrak 11. aprila kada nam u goste dolazi još jedan uvaženi predavač.