AUGZBURG, NOVOSTI

Predavanje u Augzburgu: Psaltir – Knjiga molitve

U četvrtu nedelju po Duhovima, 2. jula, u crkvi Svetih Stefana i Jelene-Jelisavete Štiljanović, Svetu Liturgiju služio je paroh augzburški, prezviter Nenad Živković, kome je sasluživao verni narod parohije.
 
Po pročitanom Jevanđelju po Mateju otac Nenad protumačio je priču o isceljenju sluge rimskog zapovednika. 
 
Nakon evharistijskog sabranja u okviru augzburških razgovora o veri zainteresovani su prisustvovali predavanju koje je na temu ”Psaltir – knjiga molitve” održao docent dr Nenad Božović sa Katedre za Sveto Pismo Starog Zaveta na Pravoslavnom bogoslovskom fakultetu u Univerziteta u Beogradu. U okviru predavanja g. Božović govorio je o pozadini nastanka, sastavu i ulozi Psaltira u savremenom bogosluženju, kao i o tome kakav značaj ova nadahnuta knjiga Svetog Pisma može i treba da ima u životu svakog vernika.
 
Besedu prenosimo u celosti.