NOVOSTI

Prijem kod gradonačelnika Visbadena

Gospodin Gert Uve Mende, gradonačelnik Visbadena pozvao je predstavnike Srpske prvavoslavne Crkvene opštine Visbaden na razgovor koji ima za cilj rešavanje pitanja hrama i pomoćnih prostorija ove zajednice. Gradonačelink Gert Uve Mende (SPD) se i ranije interesovao za probleme ove zajednice, naime bio je prisutan na Svetoj Lituriji u junu 2019. godine, gde je uvideo probleme vernika.

Sa nadležnim sveštenikom ispred Crkvene opšine bili su gospoda Slavko Savić, Bobi Petkovski i Slavinko Savić.

U prijatnoj atmosferi u gradskoj kući u Visbadenu sveštenik Aleksandar Marković zahvalio je uvaženom gradonačelniku na interesovanju i na najavljenoj podršci u pitanju rešavanja problema pravoslavnih Srba Visbadena.

Grad će ostati u kontaktu sa predstavnicima Crkvene opštine i u narednom periodu izneće predloge za rešavanje pitanja hrama i prostorija.