Пријем код градоначелника Висбадена

Господин Герт Уве Менде, градоначелник Висбадена позвао је представнике Српске првавославне Црквене општине Висбаден на разговор који има за циљ решавање питања храма и помоћних просторија ове заједнице. Градоначелинк Герт Уве Менде (СПД) се и раније интересовао за проблеме ове заједнице, наиме био је присутан на Светој Литурији у јуну 2019. године, где је увидео проблеме верника.

Са надлежним свештеником испред Црквене опшине били су господа Славко Савић, Боби Петковски и Славинко Савић.

У пријатној атмосфери у градској кући у Висбадену свештеник Александар Марковић захвалио је уваженом градоначелнику на интересовању и на најављеној подршци у питању решавања проблeма православних Срба Висбадена.

Град ће остати у контакту са представницима Црквене општине и у наредном периоду изнеће предлоге за решавање питања храма и просторија.