NOVOSTI, ŠTUTGART

Priziv Svetog Duha povodom početka školske godine u Štutgartu

Na praznik Rođenja Presvete Bogorodice, u subotu 21. septembra 2019. u hramu Sabora Srba svetitelja u Štutgartu, služena je Sveta Liturgija. Liturgijsko sabranje je predvodio protojerej Stanko Rakić, paroh štutgartski.

Posle zaamvone molitve služen je moleban Priziva Svetoga Duha povodom početaka školske godine. Moleban je okupio veliki broj dece koja pohađaju dopunsku nastavu na srpskom jeziku kao i časove veronauke u sklopu iste.

Predvođena svojim učiteljicama, deca su pristupila pričešću.

Na kraju, blagosiljajući decu i njihove učitelje, otac Stanko je napomenuo deci da se u svom životu ugledaju na Presvetu Bogorodicu te da budu vredni i poslušni, kako roditeljima tako i učiteljima. Naročito ih je pozvao da marljivo uče veronauku jer se kroz časove veronauke postiže znanje koje je potrebno za sticanje duhovnoga blaga.