НОВОСТИ, ШТУТГАРТ

Призив Светог Духа поводом почетка школске године у Штутгарту

На празник Рођења Пресвете Богородице, у суботу 21. септембра 2019. у храму Сабора Срба светитеља у Штутгарту, служена је Света Литургија. Литургијско сабрање је предводио протојереј Станко Ракић, парох штутгартски.

После заамвоне молитве служен је молебан Призива Светога Духа поводом почетака школске године. Молебан је окупио велики број деце која похађају допунску наставу на српском језику као и часове веронауке у склопу исте.

Предвођена својим учитељицама, деца су приступила причешћу.

На крају, благосиљајући децу и њихове учитеље, отац Станко је напоменуо деци да се у свом животу угледају на Пресвету Богородицу те да буду вредни и послушни, како родитељима тако и учитељима. Нарочито их је позвао да марљиво уче веронауку јер се кроз часове веронауке постиже знање које је потребно за стицање духовнога блага.