VUPERTAL, NOVOSTI

Priziv Svetog Duha povodom početka školske godine u Vupertalu

U nedjelju 08. septembra u vupertalskoj parohiji, u sklopu Svete Liturgije, služen je moleban povodom početka nove školske godine. Moleban je okupio veliki broj đaka, koje je prethodne nedjelje na nastavi srpskog jezika posjetio njihov parohijski sveštenik Zoran Ilić i pozvao ih da uzmu učešća u nedjeljnoj Liturgiji, na kojoj će se zajednica pomoliti za uspjeh u njihovom školovanju.
Liturgijskim sabranjem načalstvovao je nekadašnji paroh zajednice otac Jovan Marić uz sasluživanje jeromonaha Jovana Stanojevića i sadašnjeg paroha Zorana Ilića. Okupljenom narodu riječima pouke nakon Jevanđelja obratio se otac Zoran zaželjevši da ispunjavanje zapovijesti Gospodnjih pripremi srca naša za susret sa Gospodom i Njegovo obitavanje u nama, da susret sa Njim ne bi izazvao razočaranje kao kod bogatog mladića. Liturgijsko sabranje završeno je podjelom simboličnih poklona školarcima sa porukom da im svi odrasli žele uspjeh u školovanju i očuvanje dječije radosti tokom čitavog života.
Nakon Liturgije zajedničarenje je nastavljeno u parohijskoj sali i dječijoj igraonici.