ВУПЕРТАЛ, НОВОСТИ

Призив Светог Духа поводом почетка школске године у Вуперталу

У недјељу 08. септембра у вуперталској парохији, у склопу Свете Литургије, служен је молебан поводом почетка нове школске године. Молебан је окупио велики број ђака, које је претходне недјеље на настави српског језика посјетио њихов парохијски свештеник Зоран Илић и позвао их да узму учешћа у недјељној Литургији, на којој ће се заједница помолити за успјех у њиховом школовању.
Литургијским сабрањем началствовао је некадашњи парох заједнице отац Јован Марић уз саслуживање јеромонаха Јована Станојевића и садашњег пароха Зорана Илића. Окупљеном народу ријечима поуке након Јеванђеља обратио се отац Зоран зажељевши да испуњавање заповијести Господњих припреми срца наша за сусрет са Господом и Његово обитавање у нама, да сусрет са Њим не би изазвао разочарање као код богатог младића. Литургијско сабрање завршено је подјелом симболичних поклона школарцима са поруком да им сви одрасли желе успјех у школовању и очување дјечије радости током читавог живота.
Након Литургије заједничарење је настављено у парохијској сали и дјечијој играоници.