KARLSRUE, NOVOSTI

Priziv Svetog Duha za početak nove školske godine – Karlsrue

U nedelju, 13. septembra 2020. godine, na praznik Polaganja pojasa Presvete Bogorodice, Sabora Srp. Svetitelja i Sv. Novomučenika Jasenovačkih,u hramu Prep. majke Paraskeve u Karlsrueu, služena je Sveta Liturgija sa molebanom i prizivom Svetoga Duha za početak nove školske godine. Naša Crkva nas uči da pre svakog dobrog dela hrišćani  treba da se pomole Bogu. Tako smo se i ove godine pomolili Gospodu da pošalje Duha mudrosti na svu decu da bi se umudrila i postala vredna, kako bi se usavršvala u svetovnoj ali i u  duhovnoj nauci, da bi po rečima apostola Pavla “došla u meru rasta visine Hristove” što je cilj hrišćanskog života. Liturgijskim sabranjem načalstovao je starešina Hrama Prep. Majke Paraskeve protojerej-stavrofor Aleksandar Škorić uz sasluživanje pronamjesniia Jovana Gatarića i protojereja Slobodana Drakulića.