NOVOSTI, OSNABRIK

Priziv Svetoga Duha povodom početka školske godine u Osnabriku

Po prazniku Rođenja Presvete Bogorodice, u nedelju, 22. septembra u hramu Svetog velikomučenika Georgija u Osnabriku, služena je Sveta Liturgija. Načalstvovao je nadležni paroh, protojerej-stavrofor Marinko Rajak, u prisustvu mnoštva naroda i velikog broja dece, koja pohađaju dopunsku nastavu i časove veronauke na srpskom jeziku. Predvođeni učiteljicama Milicom Stanković i Biljanom Dabić, deca su pristupila pričešću. Posle zaamvone molitve, služen je moleban i priziv Svetoga Duha na učenike, povodom početka nove školske godine.

Blagosiljajući roditelje i decu, nadležni sveštenik se obratio prigodnom besedom, posebno naglašavajući, koliki je značaj života po Jevanđelju  i koliko je važno da otac i majka, svojim životom u veri, budu pravi primer svojoj deci.  Posle službe Božije sabranje je nastavljeno u crkvenoj sali gde je održana i sednica saveta roditelja, na kojoj su prisutni zamoljeni da budu istrajni i redovni u dovođenju dece na nastavu veronauke, srpskog jezika i časove folklora. Na kraju je okupljanje završeno podelom poklona deci.