НОВОСТИ, ОСНАБРИК

Призив Светога Духа поводом почетка школске године у Оснабрику

По празнику Рођења Пресвете Богородице, у недељу, 22. септембра у храму Светог великомученика Георгија у Оснабрику, служена је Света Литургија. Началствовао је надлежни парох, протојереј-ставрофор Маринко Рајак, у присуству мноштва народа и великог броја деце, која похађају допунску наставу и часове веронауке на српском језику. Предвођени учитељицама Милицом Станковић и Биљаном Дабић, деца су приступила причешћу. После заамвоне молитве, служен је молебан и призив Светога Духа на ученике, поводом почетка нове школске године.

Благосиљајући родитеље и децу, надлежни свештеник се обратио пригодном беседом, посебно наглашавајући, колики је значај живота по Јеванђељу  и колико је важно да отац и мајка, својим животом у вери, буду прави пример својој деци.  После службе Божије сабрање је настављено у црквеној сали где је одржана и седница савета родитеља, на којој су присутни замољени да буду истрајни и редовни у довођењу деце на наставу веронауке, српског језика и часове фолклора. На крају је окупљање завршено поделом поклона деци.