ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДИСЕЛДОРФ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Промоција књиге „О чудима сазданим на траумама“ у Диселдорфу

У недјељу, 14. априла 2024. године након Свете Литургије, у Саборном храму Светога Саве у Диселдорфу одржана је промоција књиге под називом О чудима сазданим на траумама, аутора Харалампија Пападопулоса. Аутор књиге јесте чувени грчки православни свештеник са Крита, који се већ годинама уназад бави истраживањем тема из области комуникологије, са акцентом на комуникацији са омладином. О књизи су говорили Епископ Григорије и викарни Епископ Јован. У уводном обраћању Владика Јован укратко је објаснио појам трауме. Трауме су повреде које су је у једном моменту нашег живота под одређеним околностима утиснуте у наше духовно биће. Ова књига говори о томе како из једне православне перспективе траума може да постане полазиште за једно ново преображење душе. Након уводног обраћања ријеч је преузео Владика Григорије. Иако не велика по своме обиму, књига нуди занимљив и питак садржај представљен у веома дескриптивним поднасловима. Говорећи о траумама као повредама Владика се осврнуо на једну мисао Светога Григорија Богослова, који каже наше су ране прозори кроз које треба да уђе Божија благодат. Аутор, по мишљењу Владике, на више начина показује како реченица Светога Григорија садржи и даје једну савремену и свевремену спасењску лекцију.

Аудио запис у прилогу.