VIDEO, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI, ŠTUTGART

Predavanje i promocija knjige vladike Grigorija u Štutgartu

U subotu 11. januara 2020. u 19 časova, u velikoj sali u Cufenhauzenu (Štutgart), održano je predavanje na temu „Vera i izazovi savremenog doba“, kao i promocija knjige Njegovog Preosveštenstva Episkopa Diseldorfa i Nemačke g. Grigorija pod nazivom „Gledajmo se u oči“. Povodom raznovrsnih tema izloženih u knjizi na jasan i pitak način, govorili su autor, Vladika Grigorije i teolog sa Univerziteta u Tibingenu, dr Vladimir Latinović. Razgovor je moderirao dr Marko Vilotić. U sali, u kojoj je bilo oko 160 prisutnih, vladala je velika pažnja, jer se govorilo o izazovima u savremenom svetu koji se tiču hrišćana. Podstaknuti pitanjima, predavači su govorili, između ostalog, o temama posta, ispovesti i pokajanja, o ulozi sveštenika i o opasnosti moći. Episkop je naročito naglašavao značaj Svetog Save za celokupnu istoriju naše Crkve i isticao njegovu mudru praksu otvaranja škola i bolnica.

Na kraju promocije, Episkop Grigorije je potpisivao knjige, razgovarajući neposredno sa narodom. Na osnovu odziva i interesovanja prisutnih, može se zaključiti da bi skupove posvećene akuelnim temama trebalo češće organizovati.