АУДИО, ГАЈНЛАУ, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Прослава манастирске славе Св. Спиридона Чудотворца у Гајлнау

Гајлнау, 25. децембра 2018.

У уторак 25. децембра 2018. године Његово Преосвештенство Епископ Диселдорфа и Немачке Господин Григорије, поводом манастирске славе, служио је Свету Архијерејску  Литургију у Гајлнау, у Манастиру Светог Спиридона Чудотворца, Епископа тримитунског. Епископу Григорију саслуживали су настојатељ манастира/скита схи-архимадрит Василије (Гролимунд), схи-архимандрит Јустин (Рауер) настојатељ испоснице Благовести Пресвете Богородице и преподобног Јустина Ћелијског у Ајтерфелду (Eiterfeld), протојереј ставрофор Неђо Јањић, Архијерејски намесник за Северну Рајну и Вестфалију и парох келнски, протојереј ставрофор Драган Секулић парох берлински, протојереј Данило Радмиловић парох диселдорфски, протојереј Станко Ракић парох штутгартски, протојереј Предраг Гајић парох минхенски, протојереј Матиас Циренберг (Mathias Zierenberg) свештеник при скиту Светог Спиридона, протојереј Михајило Стојичић парох у Алтени и Хагену, протонамесник Младен Јањић парох келнски, протонамесник Александар Перковић парох каселски, протођакон Александар Секулић и протођакон Милутин Марић. Манастир је био испуњен православним србима, грцима, румунима, немцима, бугарима, молдавцима, грузијцима који су дошли из целе Немачке и суседних земаља. Света Литургија служена је на више језика. После прочитаног Јеванђеља Владика Григорије је беседом, о животу и делима пастирске љубави Светог Спиридона, поучио народ и заблагодарио Св.Спиридону за сва добра која пружа овој светој обитељи, коју духовно руководи старац Василије, пожелевши да сви они који са вером, надом и љубављу  долазе у овај манастир буду  благословени. У наставку Свете Литургије протојереј ставрофор Драган Секулић парох берлински, обавио је чин освећења славског колача и жита. После избора новог кума за следећу годину, схи Архимандрит Василије Гролимунд је заблагодарио Епископу Григорију на његовом доласку и Светој Архијерејској Литургији. Захвалио се и браћи свештенослужитељима који су дошли у великом броју као и благочестивом народу који брине и молитвено подржава ову свету обитељ и манастир Светог Спиридона кроз читаву годину. У оближњој сали приређен је славски ручак за све који су учествовали у овом молитвеном сабрању.