ВИКАРНИ ЕПИСКОП ЈОВАН, ДОРТМУНД, ЕПИСКОП ГРИГОРИЈЕ, НОВОСТИ

Прослава патрона Епархије диселдорфске и њемачке – Дортмунд

У понедјељак, 1. маја 2023. године прослављен је патрон Епархије диселдорфске и њемачке Свети владика Николај жички и охридски. Ове године епархијска слава прослављена је у Црквеној општини Дортмунд. Света архијерејска Литургија служена је у дортмундском храму Светога апостола и јеванђелиста Луке. Богослужењем је началствовао Његово Преосвештенство Епископ западно-европски г. Јустин уз саслужење: Његовог Високопреосвештенства Митрополита европског г. Пимена (Македонска православна црква – Охридска архиепископија), Његовог Преосвештенства Епископа диселдорфског и њемачког г. Григорија, Његовог Преосвештенства викарног Епископа хумског г. Јована и бројног свештенства Епархије и вјерног народа. На малом входу Епископ Григорије додјелио је одликовање права ношења напрсног крста, од стране Светога Архијерејског Синода Српске православне цркве, високопречасном протојереју Небојши Ракићу. Након богослужења Епископ Јустин осветио је славска знамења. У порти храма одржан је културно-умјетнички програм уз народно весеље.