VIKARNI EPISKOP JOVAN, DORTMUND, EPISKOP GRIGORIJE, NOVOSTI

Proslava patrona Eparhije diseldorfske i njemačke – Dortmund

U ponedjeljak, 1. maja 2023. godine proslavljen je patron Eparhije diseldorfske i njemačke Sveti vladika Nikolaj žički i ohridski. Ove godine eparhijska slava proslavljena je u Crkvenoj opštini Dortmund. Sveta arhijerejska Liturgija služena je u dortmundskom hramu Svetoga apostola i jevanđelista Luke. Bogosluženjem je načalstvovao Njegovo Preosveštenstvo Episkop zapadno-evropski g. Justin uz sasluženje: Njegovog Visokopreosveštenstva Mitropolita evropskog g. Pimena (Makedonska pravoslavna crkva – Ohridska arhiepiskopija), Njegovog Preosveštenstva Episkopa diseldorfskog i njemačkog g. Grigorija, Njegovog Preosveštenstva vikarnog Episkopa humskog g. Jovana i brojnog sveštenstva Eparhije i vjernog naroda. Na malom vhodu Episkop Grigorije dodjelio je odlikovanje prava nošenja naprsnog krsta, od strane Svetoga Arhijerejskog Sinoda Srpske pravoslavne crkve, visokoprečasnom protojereju Nebojši Rakiću. Nakon bogosluženja Episkop Justin osvetio je slavska znamenja. U porti hrama održan je kulturno-umjetnički program uz narodno veselje.