AUDIO, EPISKOP GRIGORIJE, MINHEN, NOVOSTI

Proslava praznika Pokrova Presvete Bogorodice i rukopoloženje u Minhenu

U srijedu 14.10.2020. u minhenskom hramu služena je Sveta arhijerejska Liturgija. U prisustvu vjernog naroda Liturgijom je načalstvovao Episkop Grigorije uz sasluženje sveštenika Slobodana Milunovića, Dragana Jovanovića, Bojana Simića, Dragiše Jerkića, Predraga Gajića, starješine hrama, kao i đakona Olivera Grulovića i Aleksandra Debeljaka.

Na duhovnu radost svih prisutnih gospodin Dejan Ristić, doktorand teoloških nauka iz Minhena, rukopoložen je u čin đakona i postavljen za đakona u Minhenu i Augsburgu.

Đakon Dejan Ristić rođen je 10. januara 1995. u Berlinu. U rodnom gradu je stekao osnovno obrazovanje. Završio je osnovne studije pravoslavne teologije na Ludvig Maksimilian Univerzitetu, a na istom piše doktorsku disertaciju.

Besjeda Ep. Grigorija

 

Feiertag des Mariä Schutzes und Diakonweihe in München

Am Mittwoch, den 14.10.2020 wurde in der Kirche des hl. Johannes Vladimir die bischöfliche Liturgie gefeiert. Der Liturgie stand Bischof Grigorije vor, welchem die Priester Slobodan Milunović, Dragan Jovanović, Bojan Simić, Dragiša Jerkić, dem Gemeindevorsteher Predrag Gajić sowie die Diakone Oliver Grulović und Aleksandar Debeljak mitzelebrierten.

Hierbei wurde das langjährige Mitglied dieser Gemeinde, Dejan Ristić, Promotionsstudent der Orthodoxen Theologie, zum Diakon geweiht. Sein Amt wird er in München und Augsburg wahrnehmen.

Diakon Dejan Ristić wurde am 10.01.1995 in Berlin geboren, wo er seinen schulischen Werdegang absolvierte. Seit 2014 lebt er in München, wo er sein Diplom-Studium der Orthodoxen Theologie an der Ludwig-Maximilians-Universität erfolgreich absolvierte und seit 2019 als Promotionsstudent eingeschrieben ist.