КАСЕЛ, НОВОСТИ

Прослава празника Преноса моштију Св. оца Николаја у Каселу

У петак, 22. маја 2020. године на празник Преноса моштију Св. оца Николаја, служена је Света Литургија у храму Светог Лазара Косовског у Каселу. Светом Литургијом началствовао је надлежни парох каселски, јереј Марко Радмило уз присуство верног народа. Након прочитаног одељка из Светог Јеванђеља, отац Марко се обратио верницима на немачком и српском језику говорећи: „Христос у својој беседи упућује ка царству небеском, даје свима онима наду који испуњавају његове заповести. Чак да би оне тешио који још не држе заповести, он исцељује јер је милостив и човекољубив. Један од оних који су испуњавали Христове заповести јесте био Свети Николај. Његово човекољубље, милосрђе, чврста вера и кротост даје нам слику како требамо и ми у свакодневном животу да поступамо са људима око нас, да би сваки од нас добио од Бога оно што му је потребно за даљи пут до Царства Небеског”.